Techninės ir programinės įrangos atnaujinimas, tvarkymas

Dažnai vartotojai pasiduodantys komersantų iškalbumu meta senąjį kompiuterį lauk ir perka naują. Dažnu atveju tai būtina, tačiau pasitaiko atveju, kad užtenka investuoti keleta dešimčių eurų ir kompiuteris veikia kaip „bitutė“.

Dažniausias atvejis operatyvinės atminties trūkumas. Tai maža plokštelė integruojama į kompiuterį, galinti paspartinti kompiuterį dvigubai. Pasitarkite su specialistais ir tik tada darykite išvadas.

Jei neatsidaro kažkokia laikmena, negalite peržiūrėti kažkokio failo, „užlūžta“ kompiuteris. Tai dar ne priežastis nusipirkti naują kompiuterį, ir su tuo pamiršti problemą. Dažnu atveju tereikia menkos kompiuterinės programinės įrangos korekcijos, reikiamų programų įdiegimo, atnaujinimo.


Kompiuteris nebesijungia, neveikia monitorius, negalite spausdinti, mirkčioja ekranas, skleidžia kompiuteris keistus garsus, sklinda neaiškus kvapas, stipriai kaista kompiuteris. Visa tai signalizuoja apie galimą techninės įrangos gedimą ar problemas.

Nesvarbu ar tai nešiojamas, ar stalinis kompiuteris, jį galima reanimuoti ir vėl juo naudotis. Dažnais atvejais užsiteršia aušintuvai, arba išvis nustoja veikti, tuomet kompiuteris dažnu atveju perkaista, pradžioje sulėtėja jo darbas o galiausiai gali ir visai neįsijungti. Svarbu laiku kreiptis.

Virusų šalinimas

Pasak statistikos, kas 3 kompiuteris prijungtas prie pasaulinio tinklo yra užkrėstas kenkėjiškomis programomis, virusais, trojanais, ar kitais kenksmingais programiniais kodais. Kompiuteris kuris turi savyje kenksmingą programinį kodą anksčiau ar vėliau pasmerktas „sustoti“. Naujausi virusai rašomi taip, kad apeitų šiuolaikines anti-virusines programas. Tad nesvarbu ir tai, kad Jūs naudojate atnaujintą anti-virusinę sistemą, tai nėra garantas kad Jūsų kompiuteris švarus.

Jei pastebite:

  • Kompiuterio darbingumas, to pačio veiksmo atlikimas su kiekvienu kartu vykdomas ilgiau;
  • Sulėtėjęs internetas;
  • Ilgai užsikraunantys puslapiai;
  • Lėtai startuojančios programos;
  • Iššokantys neaiškūs langai ar reklamos;
  • Tai pirmieji signalai pranešantys apie galimą kompiuterio ligą.

Kenkėjišką programinį kodą, virusą išvalyti nepakanka atsisiųsti anti-virusinę programą ją instaliuoti ir išvalyti kompiuterį. Visų pirma dažniausiai infekuotas kompiuteris ir neleis instaliuotis anti-virusinei programai, o jei ir leis, tai bus pasiruošęs galimam  jos aptikimui. Tačiau turės pasiruošęs rezervinius savo atkūrimo būdus. Nors ir pašalinus virusą, perkrovus kompiuterį ar paleidus tam tikrą programą kenksmingas kodas, gali vėl susiformuoti atsikurti.

Patarimai, veiksmai supratus, kad Jūsų kompiuteris infekuotas

  • išsaugoti, padaryti rezervinė kopiją Jums svarbių duomenų;
  • kreiptis į specialistą, šiuo atveju į mus;

Jei kompiuteryje laikote informaciją kuri yra svarbi ir reikalinga, nepasitikėkite bet kuriuo kompiuterio tvarkytoju (darykite svarbių duomenų rezervines kopijas), kad ir fiziškai sugedus neliktumėte „basi“.

Kompiuterio tvarkymas susijęs su operacinės sistemos perinstaliavimu, retas veiksnys mūsų darbe. Mūsų praktikoje tik 5% iš visų tvarkytų kompiuterių buvo tvarkomi paprasčiausiu informacinės sistemos perkrovimu, arba kitaip operacinės sistemos perinstaliavimu. Jei tai paprastas – vartotojiškas namų kompiuteris, neturintis savyje instaliuotų sudėtingų programų turinčių sąsajų su kitomis programomis, sunkiai konfigūruojamų programų, duomenų bazių, buhalterinių programų, tuomet kartais greičiau yra perinstaliuoti, nei ieškoti užsislėpusio viruso. Tačiau jei tai kompiuteris kuriame įdiegti įvairiapusiai  programiniai paketai, tuomet perisntaliavimas programinės įrangos gali užtrukti kur kas ilgiau, nei virusų aptikimas ir pašalinimas.

Kiekvienu atveju sprendimus priima specialistas.

Prieš pradedant tvarkyti kompiuterį visų pirma padaroma veidrodinė disko duomenų kopija.